nahrávání

Integrace zařízení

Systém tvoří otevřenou platformu inteligentní instalace k současným i budoucím systémům.

Díky své plné integraci technologií ethernetových sítí a internetových technologií lze na jedné síti provozovat systém inteligentní elektroinstalace a zařízení od dalších výrobců připojená na tuto síť a vzájemně je propojit.

Systém může prostřednictvím čidel CO2 sledovat stav vzduchu v jednotlivých místnostech a pomocí komunikace po ethernetové síti ovládat ventilaci v domě tak, že stále dýcháte zdravý a čerstvý vzduch.

Systém je například schopen plně zaintegrovat zabezpečovací ústřednu a přebírat od ní nejen informace v případě narušení objektu, ale pokud není dům ve stavu střežení využívá informace o pohybu osob například k ovládání osvětlení. Automaticky Vám tak rozsvítí na cestu do pokoje nebo naopak zhasne pokud jste odešli z pokoje a zapomněli zhasnout světlo.

Důležitým zaintegrovaným zařízením je i meteostanice poskytující informace o intenzitě venkovního osvětlení (využití pro spínání venkovních i vnitřních světel, ovládání zastínění oken roletami), rychlosti větru (ochrana venkovních žaluzií a markýz) a intenzitě dešťových srážek (zavírání střešních oken, zavlažování zahrady).

Při návrhu jednotlivých technologií domu je nezbytné požadovat po jejich dodavatelích zajištění komunikačního rozhraní pro integraci do systému inteligentní elektroinstalace.

MICROCOMP Plus s.r.o. 1996 - 2018